Małgorzata Rozenau – mural Czułość drzew

Mural na fasadzie Galerii Bielskiej BWA jest malarską opowieścią o kontakcie człowieka z naturą, nawiązuje również do drzew znajdujących się po przeciwnej stronie ulicy, odbijających się w przeszklonej fasadzie galerii. Autorką tej pracy jest artystka Małgorzata Rozenau, która do kompozycji w zielono-brązowej tonacji dodała również bohaterów – kobietę i mężczyznę. Jak mówi o tych postaciach, są to „(…) ludzie, zrośnięci z drzewami, wsłuchani, medytujący w ich otoczeniu czy obejmujący je w geście drzewoterapii”.

Małgorzata Rozenau to malarka i projektantka związana z katowicką Akademią Sztuk Pięknych, w której prowadzi pracownię Kompozycji I i II roku w katedrze Malarstwa. Współpracuje z fundacjami ekologicznymi, realizując projekty i mobilne wystawy, związane z edukacją ekologiczną i działaniami streetartowymi.

Mural powstał w projekcie Festiwal sztuki czeskiej w Bielsku-Białej, który zorganizowała Galeria Bielska BWA w 2018 roku. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Autor muralu
Małgorzata Rozenau

Tytuł
Czułość drzew

Lokalizacja
ul. 3 Maja 11,  Bielsko-Biała

Rok powstania
2018–2019

Wymiary
wys. 2,5 m, szer. 22,7 m

______________________________

Wróć do listy murali >>