Bliżej sztuki – szkolenie dla nauczycieli: wystawa Andrzeja Szewczyka

Aktualne

Sztuka jako nieustający proces – zapraszamy nauczycieli na kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Artysta jest argumentem” oraz rozmowę o… pisaniu obrazów.

Wystawa współczesnej sztuki może być ciekawym punktem wyjścia do przygotowania lekcji szkolnych na różne tematy. Kolejne spotkanie w cyklu „Bliżej sztuki” odbędzie się w scenerii wystawy Andrzeja Szewczyka, legendarnego artysty, wywodzącego się ze Śląska Cieszyńskiego.
Po wystawie zatytułowanej „Artysta jest argumentem”, prezentowanej w obu salach Galerii Bielskiej BWA oprowadzi kurator Krzysztof Morcinek.

Spotkania z cyklu „Bliżej Sztuki”, organizowane są przez Galerię Bielską BWA we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli WOM w Bielsku-Białej. Szkolenie połączone jest z oprowadzaniem po aktualnej wystawie.
Najbliższe spotkanie zaplanowane jest na środę, 19 października 2022 roku o godz. 17.00.
Prowadzący:
Krzysztof Morcinek – kurator, fotograf, grafik, Galeria Bielska BWA
Michał Gąsior – kulturoznawca, Galeria Bielska BWA
Dorota Babińska-Waluś – doradca metodyczny z plastyki, RODN WOM w Bielsku-Białej
Elżbieta Szczypka – doradca metodyczny z plastyki, RODN WOM w Bielsku-Białej

Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała, ul. 3 Maja 11
środa, 19 października 2022, godz. 17.00
Wstęp wolny.
Zapisy odbywają się poprzez stronę WOM >>


Adresaci:
Zainteresowani nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu: miasto Bielsko-Biała, powiat bielski, żywiecki, cieszyński, pszczyński.

Czytaj więcej o wystawie Andrzeja Szewczyka „Artysta jest argumentem” >> 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu promocji Kultury – państwowego funduszu celowego