Film „Wierząc w przeżycie” i oprowadzanie kuratorskie

Aktualne

W przeddzień rocznicy śmierci Andrzeja Szewczyka zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Artysta jest argumentem” oraz na projekcję filmu „Wierząc w przeżycie”.

Andrzej Szewczyk był artystą wizualnym wykorzystującym różnorodne techniki z pogranicza malarstwa, rzeźby, instalacji i pisma. Jako jeden z najwybitniejszych malarzy polskich średniego pokolenia, wywarł głęboki wpływ na kształtowanie osobowości wielu artystów, historyków sztuki, kuratorów i przyjaciół.

Wystawa w Galerii Bielskiej BWA jest podsumowaniem jego bogatego dorobku artystycznego. Znajdziemy na niej reprezentatywną twórczość ze wszystkich okresów życia Andrzeja Szewczyka.
Autorem aranżacji wystawy jest jej kurator Krzysztof Morcinek.

Jednym z elementów programu towarzyszącego wystawie jest projekcja filmu „Wierząc w przeżycie”, w reżyserii Alfreda Kuli. Film jest zapisem monologów Szewczyka, nagranych pod koniec ubiegłego wieku w jego mieszkaniu i pracowni. Projekcja filmu rozpocznie się w środę, 28 września 2022, o godz. 18.00 w Willi Sixta.

Na godzinę przed projekcją rozpocznie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Artysta jest argumentem”. Krzysztof Morcinek opowie o życiu twórczości Andrzeja Szewczyka, co będzie jednocześnie stanowiło wstęp do projekcji filmu.

Całe wydarzenie odbędzie się w przeddzień 21. rocznicy śmierci Andrzeja Szewczyka, który zmarł 29 września 2001 roku w Cieszynie.

Czytaj więcej o wystawie >>

_________________________________

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Artysta jest argumentem”
środa, 28 września 2022, godz. 17.00
Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11
Wstęp wolny
_________________________________

Projekcja filmu „Wierząc w przeżycie”, reż. Alfred Kula
środa, 28 września 2022, godz. 18.00
Willa Sixta, ul. Adama Mickiewicza 24
Wstęp wolny

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu promocji Kultury – państwowego funduszu celowego