Kalendarz ZE słów – spotkanie z twórcami

Aktualne

W 2023 rok można będzie wkroczyć z kalendarzem Twożywa. Pod intrygującym hasłem kryje się kalendarium zaprojektowane przez artystów legendarnej grupy.

Mariusz Libel i Krzysztof Sidorek – wierni wyznawcy liter, tym razem wzięli się za cyfry. W swoim autorskim Kalendarzu ZE słów na 2023 rok proponują przygodę z liczbami, czyli rok z Twożywem.
O kalendarzu i pomysłach na anonsowanie kolejnych miesięcy opowiedzą podczas spotkania zorganizowanego przez Galerię Bielską BWA, w której z początkiem bieżącego roku prezentowali wystawę swoich prac pt. „Twożywo – PRZE\T/RWANIE”.

Twożywo i Karolina Vyšata:
Kalendarz ZE słów, które przebrały się za liczebniki. Litery pozbawione rygoru cyfr opisują trzysta sześćdziesiąt pięć niecodzienności. Twożywo numeracji jest budulcem fabuły na każdy dzień – zrywaj ją codziennie a popłynie międzysłowie. Taka przygoda z liczbami na czas, który masz.

Grupa Twożywo powstała w 1994 roku, działając początkowo pod nazwą Pinokio. W ostatnim składzie (Mariusz Libel, Krzysztof Sidorek) grupa istniała od 1998 do 2011 roku. Artyści tworzyli murale, billboardy, plakaty, naklejki, projekty netartowe, animacje, felietony i ilustracje w prasie. W 2006 roku Grupa Twożywo została laureatem nagrody Paszport „Polityki” w kategorii sztuki wizualne „za sztukę łączącą w nowatorski sposób słowo z obrazem, za śmiałe wkraczanie ze swymi pracami tam, gdzie sztuka dotychczas nie docierała”.

Czytaj więcej o artystach i wystawie w Galerii Bielskiej BWA (2022) „Twożywo – PRZE\T/RWANIE” >>

Galeria Bielska BWA, Willa Sixta, ul. Adama Mickiewicza 24
sobota, 19 listopada 2022, godz. 17.00 (wstęp wolny)

Kalendarz ZE słów – spotkanie z twórcami kalendarza
W spotkaniu udział wezmą: Twożywo (Mariusz Libel, Krzysztof Sidorek) oraz Karolina Vyšata – kuratorka, edukatorka, historyczka sztuki.

Więcej informacji i zdjęcia można znaleźć na oficjalnej stronie kalendarza >>