Książka o Krzysztofie Maniaku z szansą na tytuł „najpiękniejszej”

Aktualne

Książka ukazująca działania artystyczne Krzysztofa Maniaka – wspólne dzieło BWA Tarnów i Galerii Bielskiej BWA (partner wydawnictwa) – walczy o tytuł Najpiękniejszej Książki Roku 2019!

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek ogłosiło nominacje do nagród i wyróżnień w 60. Konkursie Najpiękniejsze Książki Roku 2019. Wśród nominacji w kategorii ALBUMY znalazła się książka wydana z okazji wystawy twórczości Krzysztofa Maniaka w BWA Tarnów (2019) oraz Galerii Bielskiej BWA (2020). Książkę wydało Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, Instytucja Kultury Miasta Tarnowa. Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej jest partnerem wydawnictwa.
Książka nosi tytuł „Wybrane prace fotograficzne, dokumentujące działania, interwencje i obserwacje Krzysztofa Maniaka w Tuchowie i okolicach, w latach 2013–2019; pod redakcją Sebastiana Cichockiego”.
Album, z tekstami w językach polskim i angielskim, zaprojektowała Kaja Gliwa. Redaktorem książki i autorem tekstów jest Sebastian Cichocki, kurator obydwu wystaw Krzysztofa Maniaka. Książka powstała dzięki stypendium artystycznemu przyznanemu Krzysztofowi Maniakowi przez Miasto Tarnów, przy wsparciu Województwa Małopolskiego, wydrukowana w drukarni Know-How.
Książka w szarej twardej oprawie, w formacie 151 × 199 mm, liczy 146 stron. Autorem zdjęć jest Krzysztof Maniak. Wydawnictwu towarzyszy oryginalna zakładka.
Książka została już w tym roku doceniona w prestiżowym konkursie Polish Graphic Design – PGD Awards; zdobyła jedno z trzech wyróżnień w kategorii Wydawnictwo 2019 / Album i katalog.

Kaja Gliwa jest graficzką, artystką wizualną, działającą w obszarze sztuki współczesnej. Zajmuje się projektowaniem  graficznym, typografią i ilustracją. Ma już na swoim koncie nagrody i wyróżnienia.
Sebastian Cichocki jest głównym kuratorem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, autorem tekstów i książek-wystaw, propagatorem sztuki w skali 1:1, zajmuje się refleksją środowiskową i praktykami (post)artystycznymi w czasach kryzysu klimatycznego.


Czytaj o konkursie PTWK >>

Czytaj więcej o książce i wyróżnieniu w PGD Awards >>

Zobacz opis książki w sklepie internetowym galerii >>
Uwaga! Sklep internetowy galerii chwilowo nie działa. Wydawnictwa można nabyć bezpośrednio w galerii.

Czytaj więcej o wystawie Krzysztofa Maniaka >>