Oprowadzania w listopadzie i grudniu 2022

Aktualne

Oprowadzania dla widzów po wystawach „Sezon w piekle” oraz „Dla Johanne i Anny”: zapraszamy m.in. na oprowadzania filozoficzne, w języku ukraińskim; dla dzieci i seniorów.

Oprowadzanie po wystawie to okazja do bliższego poznania sztuki współczesnej. Zwiedzanie aktualnie prezentowanej wystawy z przewodnikiem umożliwia zgłębienie tematu i idei przedstawianych dzieł. Galeria Bielska BWA zaprasza widzów na różnorodne oprowadzania: tematyczne – z uczestnictwem kuratora, artystów, historyków sztuki, filozofa czy edukatorów galerii, językowe (w języku ukraińskim) oraz połączone z warsztatami artystycznymi czy zwiedzaniem zabytkowej Willi Sixta, zaprasza na specjalne oprowadzania dzieci, rodzin z dziećmi, seniorów, osoby z Ukrainy.

Program najbliższych oprowadzań do końca roku 2022:

Widzów oprowadzają:

Ala Gocka – historyczka sztuki, przewodniczka po muzeach Amsterdamu, edukatorka w Galerii Bielskiej BWA.
Julia Ogińska – artystka, fotografka, edukatorka Galerii Bielskiej BWA. Urodzona w Żytomierzu w Ukrainie. W marcu 2022 roku, uciekając przed wojną, trafiła do Bielska-Białej, gdzie aktualnie mieszka.
Ada Piekarska – kuratorka sztuki, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz historii sztuki w Polskiej Akademii Nauk, aktywistka, prezeska Fundacji Galerii Bielskiej, edukatorka Galerii Bielskiej BWA.
Jarosław Hess – filozof, absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Był założycielem i prezesem Stowarzyszenia Uwaga Kultura, a także pomysłodawcą i współtwórcą Ośrodka Kreatywności Obywatelskiej. Od ponad dziesięciu lat prowadzi w Bielsku-Białej spotkania dyskusyjne Kawiarni Filozoficznej, a od kilku lat także spotkania Klubu Książki przy Bibliotece Pedagogicznej w Bielsku-Białej.

Uwaga! Program będzie aktualizowany, może ulec zmianie, prosimy o sprawdzanie informacji na bieżąco.

Więcej o wystawie Sezon w piekle >>

Więcej o wystawie Dla Johanne i Anny >>