Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Patrycji Orzechowskiej

Aktualne

Kuratorka Anna Mituś oraz artystka oprowadzą widów w czwartek 28 września. 1 października finisaż połączony z ostatnim oprowadzaniem, które poprowadzą historyczki sztuki Ada Piekarska i Paulina Darłak.

Patrycja Orzechowska – artystka wizualna, autorka książek artystycznych, zajmująca się także fotografią, kolażem, ceramiką, instalacją, zbieractwem, grafiką użytkową i ready-mades – zafascynowana światem materialnym oraz życiem rzeczy, czerpiąca garściami z doświadczeń teatru przedmiotu, prezentuje na wystawie zbiór zagadkowych przedmiotów, które w nowych konfiguracjach nabierają innych znaczeń, często zaskakujących.

Anna Mituś, kuratorka wystawy:
Artystka intuicyjnie odwołuje się do wciąż niejasnych właściwości materii oraz do pierwszych impulsów ludzkiego z nią działania, których celem jest negocjacja możliwości przetrwania.

Galeria zaprasza widzów na dwa oprowadzania po wystawie: w czwartek, 28 września br. o godz. 17.00 o rzeźbach, obiektach i instalacjach opowie i oprowadzi widzów kuratorka Anna Mituś w towarzystwie Patrycji Orzechowskiej; w niedzielę, 1 października br. o godz. 16.00 odbędzie się finisaż wystawy, a w jego trakcie ostatnie oprowadzanie po bielskiej wystawie – widzów oprowadzi Paulina Darłak, historyczka sztuki, edukatorka z Galerii Bielskiej BWA.
(Uwaga! Wystawa prezentowana będzie do niedzieli 1 października, nie do 8, jak wcześniej planowano).

Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała (sala dolna)
Patrycja Orzechowska – „Rzeczy, które się wycofują” (1 września – 1 października 2023)

czwartek, 28 września 2023, godz. 17.00, wstęp wolny
Oprowadzanie kuratorskie z udziałem artystki
Oprowadza kuratorka Anna Mituś w towarzystwie Patrycji Orzechowskiej

niedziela, 1 października 2023, godz. 16.00, wstęp wolny
Sensorium – finisaż wystawy oraz oprowadzanie

Sensorium – wytężające zmysły spotkanie wokół niedostrzegalności przedmiotów.
Po wystawie „Rzeczy, które się wycofują” Patrycji Orzechowskiej oprowadzają Paulina Darłak i Ada Piekarska, historyczki sztuki, edukatorki Galerii Bielskiej BWA.


Czytaj więcej o wystawie Patrycji Orzechowskiej „Rzeczy, które się wycofują” oraz o wydarzeniach towarzyszących >>