WARSZTATY ARTYSTYCZNE Z FINALISTAMI Bielskiej Jesieni 2021
Aktualne
Mistrzowskie lekcje czworga artystów to okazja do poznania ich inspiracji, stylów i technik. Zajęcia dla młodzieży i osób dorosłych.
Już od kilku edycji tradycją Bielskiej Jesieni stały się warsztaty twórcze prowadzone przez czworo artystów wybranych spośród finalistów biennale. W tym roku zostały zaproszone dwie artystki: Martyna Borowiecka-Mikuszewska i Kasia Kmita oraz dwaj artyści: Stach Szumski i Adam Kozicki.
Podczas dwugodzinnych zajęć odbywających się w scenerii wystawy uczestnicy będą mogli zetknąć się z artystami osobiście, poznać inspiracje twórcze prowadzących, przybliżyć sobie style i techniki charakterystyczne dla poszczególnych autorów, a także wspólnie z prowadzącymi stworzyć własne dzieło.
Warsztaty płatne w wys. 20 zł od osoby. Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały.
Ilość osób ograniczona, obowiązują zapisy (sekretariat Galerii Bielskiej BWA, telefon: 33 812 58 61, w godz. od 8.00 do 16.00).
Pierwsze spotkanie zatytułowane: Ewolucja piktogramów: od neandertalskiego wzornictwa abstrakcyjnego do współczesnych logotypów
odbyło się w sobotę, 27 listopada w godz. od 14.00 do 16.00
Warsztat poprowadził Stach Szumski – laureat Nagrody Specjalnej – Zakupu obrazu do Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA ufundowanej przez REK Fundation.
Drugi z cyklu warsztatów, pt.: Zakrywanie, odsłanianie, przebijanie. Podróż przez malarskie rytuały. poprowadziła w sobotę, 4 grudnia Martyna Borowiecka-Mikuszewska,
Czytaj więcej o przeprowadzonych warsztatach, artystach prowadzących zajęcia, zobacz zdjęcia na stronie Bielskiej Jesieni w dziale Edukacja >>
,,Złe" malarstwo to termin ukuty przez kuratorkę i krytyczkę sztuki Marcię Tucker, która w ten sposób określała obrazy celowo okazujące brak szacunku dla najnowszych stylów malarskich. Złe malowanie nie oznacza braku kompetencji, ale sposób na uwolnienie się z rutyny przyzwyczajeń. Kiedy próbujemy malować ,,dobrze" istnieje spora szansa na to, że wpadniemy w pułapkę odtwarzania kanonu historii sztuki. Na naszych warsztatach będziemy próbowali zanegować swoje intuicje. Nie będziemy liczyć na to, że z zajęć wyniesiemy wartościowe dzieło sztuki. Możemy się jednak spodziewać, że w ten sposób uda nam się dojść do czegoś, na co w innych warunkach byśmy nie wpadli.
Zajęcia kierowane są do młodzieży (powyżej 14 lat) i osób dorosłych.
11 grudnia (sobota), w godz. od 12.00 do 14.00
12 grudnia (niedziela), w godz. od 11.00 do 13.00.