WARSZTATY ARTYSTYCZNE Z FINALISTAMI Bielskiej Jesieni 2021

Aktualne

Mistrzowskie lekcje czworga artystów to okazja do poznania ich inspiracji, stylów i technik. Zajęcia dla młodzieży i osób dorosłych.

Już od kilku edycji tradycją Bielskiej Jesieni stały się warsztaty twórcze prowadzone przez czworo artystów wybranych spośród finalistów biennale. W tym roku zostały zaproszone dwie artystki: Martyna Borowiecka-Mikuszewska i Kasia Kmita oraz dwaj artyści: Stach Szumski i Adam Kozicki.

Podczas dwugodzinnych zajęć odbywających się w scenerii wystawy uczestnicy będą mogli zetknąć się z artystami osobiście, poznać inspiracje twórcze prowadzących, przybliżyć sobie style i techniki charakterystyczne dla poszczególnych autorów, a także wspólnie z prowadzącymi stworzyć własne dzieło.

Warsztaty płatne w wys. 20 zł od osoby. Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały.
Ilość osób ograniczona, obowiązują zapisy (sekretariat Galerii Bielskiej BWA, telefon: 33 812 58 61, w godz. od 8.00 do 16.00).

Pierwsze spotkanie zatytułowane: Ewolucja piktogramów: od neandertalskiego wzornictwa abstrakcyjnego do współczesnych logotypów
odbyło się w sobotę, 27 listopada w godz. od 14.00 do 16.00

Warsztat poprowadził Stach Szumski – laureat Nagrody Specjalnej – Zakupu obrazu do Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA ufundowanej przez REK Fundation.

Drugi z cyklu warsztatów, pt.: Zakrywanie, odsłanianie, przebijanie. Podróż przez malarskie rytuały. poprowadziła w sobotę, 4 grudnia Martyna Borowiecka-Mikuszewska,

Czytaj więcej o przeprowadzonych warsztatach, artystach prowadzących zajęcia, zobacz zdjęcia na stronie Bielskiej Jesieni w dziale Edukacja >>

 
NAJBLIŻSZE WARSZTATY:
 
Adam KozickiWarsztaty ze złego malowania

,,Złe" malarstwo to termin ukuty przez kuratorkę i krytyczkę sztuki Marcię Tucker, która w ten sposób określała obrazy celowo okazujące brak szacunku dla najnowszych stylów malarskich. Złe malowanie nie oznacza braku kompetencji, ale sposób na uwolnienie się z rutyny przyzwyczajeń. Kiedy próbujemy malować ,,dobrze" istnieje spora szansa na to, że wpadniemy w pułapkę odtwarzania kanonu historii sztuki. Na naszych warsztatach będziemy próbowali zanegować swoje intuicje. Nie będziemy liczyć na to, że z zajęć wyniesiemy wartościowe dzieło sztuki. Możemy się jednak spodziewać, że w ten sposób uda nam się dojść do czegoś, na co w innych warunkach byśmy nie wpadli.

Zajęcia kierowane są do młodzieży (powyżej 14 lat) i osób dorosłych.

11 grudnia (sobota), w godz. od 12.00 do 14.00

KOLEJNE SPOTKANIE:
 
Kasia KmitaPapier, klej, nożyce. Warsztaty z dawnej techniki wycinanki

12 grudnia (niedziela), w godz. od 11.00 do 13.00.
 
_______________________________________________________________
 
Czytaj o wystawie finałowej Bielskiej Jesieni 2021 oraz laureatach konkursu >>
 

Honorowy patronat

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY, DZIEDZICTWA NARODOWEGO I SPORTU POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY – PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

Mecenas kultury