Warsztaty medytacji z Małgorzatą Rozenau

Aktualne

Chwila relaksu i wyciszenia w przestrzeni wystawy Urszuli Broll Atman znaczy Oddech.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z artystką Małgorzatą Rozenau. Będzie to warsztat poświęcony medytacji przez uważność i skupienie na oddechu.

Warsztaty Narysuj mi oddech (w kontakcie rodzic–dziecko), które odbędą się 08.02.2022 w sali dolnej Galerii Bielskiej BWA, obejmują proste ćwiczenia z jogi i pranayamy oraz próbę wizualnego zapisu tego, czego nie widać, ale można poczuć w całym ciele (efekt dotlenienia, odprężenia, radości, poczucie powiększenia „wewnętrznej przestrzeni”).

Warsztatom towarzyszy Lotos – instalacja oddechowa. Jest to przenośny, składany obiekt, łatwy do ustawienia w dowolnym miejscu – również w przestrzeni publicznej. Jego forma inspirowana jest kształtem i symboliką kwiatu lotosu. W jego wnętrzu znajdują się poduszki do siedzenia, słuchawki i głośnik z 3 minutową prowadzoną medytacją oddechową. Lotos jest mobilną, umownie wyizolowaną przestrzenią do krótkiej medytacji. Ma działać jako zachęta do wewnętrznej uważności, skupienia na oddechu oraz do wykorzystania narzędzi do relaksu, które są dla nas dostępne w każdej chwili, bez zbędnych środków.

Instalacja będzie dostępna dla widzów przez kolejny tydzień po warsztatach.

Warsztat i instalacja Lotos doskonale wpisują się w otoczenie wystawy Atman znaczy Oddech. Wyjątkowe prace Urszuli Broll, w tym liczne mandale i akwarelowe pejzaże, skłaniają do indywidualnej medytacji.

Więcej o wystawie Atman znaczy Oddech >>

 

Małgorzata Rozenau - malarka i projektantka graficzna, wykładowczyni katowickiej ASP. Realizuje projekty zaangażowane społecznie, współpracuje z fundacjami ekologicznymi tworząc mobilne wystawy i projekty edukacyjne. Autorka murali.

 

Warsztaty medytacji

Prowadzanie: Małgorzata Rozenau

Kiedy: 8 lutego, wtorek, godz. 12:00

Dla kogo: dla wszystkich chętnych

Obowiązują zapisy: info@galeriabielska.pl

Wstęp w cenie biletu na wystawę.