Warsztaty partycypacyjne. Odnowa architektury BWA

Aktualne

Jak zaprojektować przyszłość siedziby Galerii Bielskiej BWA?

W siedzibie Galerii Bielskiej BWA, budynku o wieloletniej historii, coraz trudniej jest organizować wystawy i wydarzenia oraz przechowywać rozrastającą się kolekcję. Nie jesteśmy w stanie zapewnić pełnej dostępności i komfortu wszystkim zwiedzającym. Dlatego coraz częściej rozmawiamy o możliwości rozbudowy budynku.

Jak możemy zaprojektować przyszłość galerii? Co powinno znaleźć się w wyremontowanym lub przebudowanym budynku? Jak myśleć o dobrej przestrzeni publicznej?
Na te i inne pytania będziemy wspólnie szukać odpowiedzi podczas warsztatów partycypacyjnych pod hasłem Odnowa architektury BWA.

W warsztatach można uczestniczyć w jednym z dwóch terminów:

– środa, 31 lipca, godz. 17.00 – Spacer sensoryczny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności mieszkańców, sąsiadów galerii oraz artystów.

– czwartek, 1 sierpnia, godz. 14.00 – Mapa interesariuszy. Zapraszamy w szczególności urzędników, pracowników instytucji, decydentów.

Warsztaty odbędą się w siedzibie głównej Galerii Bielskiej BWA (ul. 3 Maja 11). Poprowadzi je Ewa Trzcionka, dyrektorka programowa Fundacji Zielone Konie, zajmującej się edukacją w zakresie architektury i urbanistyki. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o Fundacji Zielone Konie >>

Ewa Trzcionka – ekspertka Climat Leadership Programme UNEP – GRIP. Trenerka i konsultantka strategii biznesowych. Od 2006 roku aktywnie działa w branży wzornictwa przemysłowego i architektury. Zainicjowała i prowadziła opiniotwórczy magazyn „Design Alive” (2009-2020). Edukatorka przyrodniczo-leśna.
Nagrody: New talent – Architectural Film Festival Lisboa (2017), Nagroda dziennikarska Izby Architektów RP (2017), „Promocyjny produktu roku” 7 Cudów Unijnych Funduszy Ministerstwa Rozwoju Regionalnego (2008). Ukończyła Inżynierię Produkcji na Politechnice Łódzkiej (ATH).

 

Warsztaty partycypacyjne. Odnowa architektury BWA
środa, 31 lipca, godz. 17.00 – Spacer sensoryczny
czwartek, 1 sierpnia, godz. 14.00 – Mapa interesariuszy
Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała
wstęp wolny

Wydarzenie jest częścią projektu PRZESTRZENIE MIASTA, podczas którego rozmawiamy o miejskości, architekturze, urbanistyce.
Projekt wpisuje się w starania Bielska-Białej o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.
Honorowy patronat Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Czytaj więcej o projekcie PRZESTRZENIE MIASTA >>