Wernisaż wystaw ŻYCZENIE i SENS ŻYCIA

Aktualne

Otwarcie dwóch nowych ekspozycji w Galerii Bielskiej BWA: Olafa Brzeskiego w sali górnej i Sławomira Rumiaka w dolnej. Po wernisażu oprowadzania kuratorskie.

W piątek, 10 marca 2023 o godz 18.00 rozpocznie się wernisaż dwóch wystaw: Życzenie Olafa Brzeskiego oraz Sens życia. Przegląd paranormalnych zjawisk społeczno-przyrodniczych dla dzieci i dorosłych Sławomira Rumiaka. Obaj artyści, choć prezentowani na osobnych ekspozycjach, mają wspólne obszary zainteresowań.

Agata Smalcerz, kuratorka obu wystaw:

– Wystawy Olafa Brzeskiego i Sławomira Rumiaka w Galerii Bielskiej BWA to kolejne, po wystawie Jerzego Nowosielskiego i Stanisława Niemczyka, spotkanie. Tym razem będą to dwie oddzielne prezentacje w obu salach galerii, artystów, których wzajemny wpływ na twórczość każdego z nich istnieje od dawna. Problematykę ich najnowszych prac odnieść można do szerokiego spektrum, które rozciąga się w przestrzeni „między domem a kosmosem”. 

Tuż po otwarciu wystaw, ok. godz. 18.30, Agata Smalcerz zaprosi widzów do oprowadzania kuratorskiego z udziałem artystów.

Obie wystawy będą otwarte do 16 kwietnia 2023, od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00–18.00.

_____________________

Wernisaż wystaw: ŻYCZENIE oraz SENS ŻYCIA
piątek, 10 marca 2023, od godz. 18.00
Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała
wstęp wolny

Czytaj więcej o wystawie Sens życia >>

Czytaj więcej o wystawie Życzenie >>