Wystawa Krzysztofa Maniaka – oprowadzanie filozoficzne

Aktualne

Zwiedzanie z filozofem. Jarosław Hess, wraz z widzami, przeanalizuje wystawiane prace, uwzględniając perspektywę filozoficzną.

W piątek, 3 lipca 2020 roku, Galeria Bielska BWA zaprasza widzów na oprowadzanie filozoficzne po otwartej niedawno wystawie Krzysztofa Maniaka zatytułowanej „Wybrane filmy, fotografie i obiekty Krzysztofa Maniaka z lat 2017–2020”. Spotkanie widzów z filozofem Jarosławem Hessem oraz wspólne zwiedzanie wystawy, będą okazją do pogłębionej refleksji nad ideami, do których odnosi się twórczość Krzysztofa Maniaka. Oprowadzanie umożliwi wymianę poglądów i opinii, pozwoli spojrzeć na sztukę z perspektywy filozoficznej.

Jarosław Hess – ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Był założycielem i prezesem Stowarzyszenia Uwaga Kultura, a także pomysłodawcą i współtwórcą Ośrodka Kreatywności Obywatelskiej. Od ponad dziesięciu lat prowadzi w Bielsku-Białej spotkania dyskusyjne Kawiarni Filozoficznej, a od kilku lat także spotkania Klubu Książki przy Bibliotece Pedagogicznej w Bielsku-Białej.

Oprowadzanie filozoficzne z udziałem Jarosława Hessa
Galeria Bielska BWA, piątek, 3 lipca 2020, godz. 17.00
Wstęp wolny.
Uwaga! Widzów obowiązuje nowy Regulamin związany z pandemią: zachowanie dystansu społecznego, zakrywanie twarzy oraz ograniczenie ilości osób uczestniczących w wydarzeniu: w galerii obowiązują limity: maksymalnie 25 osób jednocześnie w sali górnej, 15 osób w sali dolnej i 20 osób w Klubokawiarni  Aquarium, która po dłuższej przerwie jest już otwarta dla gości.

Czytaj więcej o wystawie Krzysztofa Maniaka >>