Żarty się skończyły? Olga Drenda o Bielskiej Jesieni

Aktualne

Po wystawie finałowej Bielskiej Jesieni 2023 oprowadza Olga Drenda, antropolożka i pisarka, autorka książki „Słowo humoru”.

Czy w sztuce współczesnej jest miejsce na humor? Czy żart może być formą krytyki społecznej, politycznej lub estetycznej? Czy śmiech może być bronią lub lekarstwem? Na te i inne pytania spróbuje odpowiedzieć Olga Drenda, antropolożka kultury i autorka wydanej w 2023 roku książki Słowo humoru, podczas oprowadzania po wystawie 46. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2023.

W sobotę, 9 grudnia, o godzinie 17.00, w Galerii Bielskiej BWA Olga Drenda zaprezentuje swoje spojrzenie na wybrane dzieła prezentowane na wystawie Bielskiej Jesieni 2023. Od ironicznych komentarzy na temat współczesności, przez zabawne eksperymenty formalne, po absurdalne i groteskowe wizje świata – oprowadzanie będzie okazją do rozmowy o tym, co nas bawi, co nas drażni, a co nas zaskakuje w sztuce.

Olga Drenda – ur. 1984, pisarka, dziennikarka, tłumaczka, antropolożka kulturowa. Autorka m.in. książek: Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji, Wyroby. Pomysłowość wokół nas (za którą otrzymała nominację do Paszportów Polityki i Nagrodę Literacką Gdynia). Jej najnowsza książka nosi tytuł Słowo humoru. Autorka prowadzi na Facebooku fanpage Duchologia.

***
Żarty się skończyły? Oprowadzanie gościnne Olgi Drendy
sobota, 9 grudnia 2023, godz. 17.00
wstęp wolny

W grudniu 2023 odbędzie się również m.in. spotkanie z Przemysławem Wielgoszem,
oprowadzanie filozoficzne i warsztaty z finalistami Bielskiej Jesieni 2023.
Czytaj więcej o spotkaniu z Przemysławem Wielgoszem i Joanną Sitarz podczas spotkania „Korpopiekło. O współczesnej idei pracy” >>

Zachęcamy do zapoznania się z programem towarzyszącym Bielskiej Jesieni 2023 >>

Czytaj więcej o 46. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2023 >>