Piotr Kwaśny – Pejzaż. Interpretacje malarskie

Nawet w obliczu natury obraz tworzy nasza wyobraźnia – przekonuje bielski artysta, tworząc swoje niezwykle osobiste pejzaże.

Wystawa malarstwa Piotra Kwaśnego, ukazująca bardzo osobiste, autorskie podejście do przestrzeni. Artysta kształtuje swoje obrazy stosując różnorodne środki i materiały, łącząc sitodruk z malarstwem, nasycając pozornie puste przestrzenie kolorem i różnorodnymi fakturami, uzyskując niespodziewane efekty plastyczne.

Piotr Kwaśny:
Realizacja obrazu jest dla mnie przygodą i grą, której rozwiązanie przychodzi często znienacka. Moim celem w przedstawianiu przestrzeni w obrazie nie jest uchwycenie w sposób euklidesowy, geometryczny jej aspektu, ale – poprzez łączenie różnych możliwych – technik – uruchomienie wyobraźni widza i skłonienie go do refleksji nad obrazem. Przestrzeń w moich obrazach można odczytywać indywidualnie. Nawet najlepszy wykres perspektywiczny nie satysfakcjonuje mnie i nie jest moim celem twórczym. Relatywnie puste miejsca w moich obrazach sugerują przestrzeń, tak jak błękit, który woła nas w nieskończoność i przez to jest najbardziej przestrzenną barwą ze wszystkich.
Nawet w obliczu natury obraz tworzy nasza wyobraźnia.Piotr KwaśnyPiotr Kwaśny – urodził się w 1977 roku w Bielsku-Białej. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru (2002). W 2018 roku obronił doktorat z dyscypliny sztuki piękne w łódzkiej ASP. Jest nauczycielem przedmiotów artystycznych w Liceum Plastycznym w Bielsku-Białej.
Uprawia malarstwo, druk na tkaninie, grafikę. W grafice najczęściej stosuje  technikę sitodruku, akwafortę i akwatintę.
Jest autorem wystaw indywidualnych malarstwa oraz uczestnikiem wielu wystaw i konkursów artystycznych, bierze udział w kolejnych edycjach Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych w Bielsku-Białej.

 

Klubokawiarnia Aquarium
Wernisaż: wtorek, 18 czerwca 2019, godz. 12.00.
Wystawa trwa do 28 lipca 2019 roku.