MIGAWKI Z EUROREGIONU

Klubokawiarnia Aquarium

English


Wystawa prezentująca najciekawsze zdjęcia powstałe podczas polsko-czeskiego pleneru fotograficznego związanego tematycznie z kulturą, pejzażem i architekturą wybranych miejsc Euroregionu Beskidy.

17 autorów z Polski i Czech, wyłonionych w drodze konkursu, spotkało się dwukrotnie na jednodniowych plenerach w Polsce i Czechach (maj, czerwiec), uczestnicząc w warsztatach i sesjach plenerowych, najpierw w ciekawych zakątkach powiatów bielskiego i żywieckiego, a następnie w okolicach Frydka-Mistka i Jabłonkowa w Czechach.

Efektem tego spotkania twórców jest nie tylko integracja środowiska fotografów, ale także kameralna wystawa, pełna osobistych impresji, gdzie rzeczywistość jest tylko pretekstem do przekazania emocji.

 

Migawki z Euroregionu, fot. Tomasz Gibas

 

Migawki z Euroregionu, fot. Igi Lewak

 

Migawki z Euroregionu, fot. Wojciech Brożonowicz

 

Organizatorami polsko-czeskiego pleneru fotograficznego są Stowarzyszenie Region Beskidy oraz Fundacja Centrum Fotografii z Bielska-Białej.
Polsko-czeskie warsztaty zostały realizowane w programie mikroprojektu „Promujemy", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG VA Republika Czeska - Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa Rzeczypospolitej Polskiej.

Kuratorem pleneru i wystawy jest Inez Baturo, artystka fotografik, kurator Galerii Fotografii B&B w Bielsku-Białej, prezes FCF.

Czas trwania wystawy: 14 - 27 czerwca 2018 roku.

Fotorelacje:
Otwarcie festiwalu >>
Dni Otwartych Pracowni >>
Panel dyskusyjny >>
_______________
Relacje filmowe:
Festiwalowe wernisaże >>
Wernisaż na Szyndzielni >>
Dni Otwartych Pracowni >>
_______________________

KATALOG 4. BFSW 2018
już w sprzedaży >>
_____________________

About the festival

>>

Klubokawiarnia Aquarium

>>

Fotorelacje na Google Open Gallery  >>

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>