GABA KULKA - koncert

czwartek, 30 marca, 19.00


Gaba Kulka, fot. Magda HueckelPierwszy indywidualny koncert artystki w Bielsku-Białej!

Kariera muzyczna Gaby Kulki oficjalnie rozpoczęła się w 2006 roku od samodzielnie nagranej i wydanej własnym sumptem płyty „Out". Za wydany trzy lata później głośny krążek „Hat, Rabbit" Gaba Kulka otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in. „Mateusza" - nagrodę radiowej Trójki, nominację do paszportu „Polityki" oraz „Fryderyka" dla wokalistki roku.

Chwilę później światło dzienne ujrzał „Sleepwalk", wspólne dzieło Gaby i znanego m.in. z zespołu Futro, Konrada Kucza. Był to pierwszy z licznych i różnorodnych projektów, w jakich artystka wzięła udział (od piosenek Iron Maiden w autorskich aranżacjach zespołu Baaba po piosenki Wojciecha Młynarskiego), zanim publiczność mogła usłyszeć kolejny, w pełni autorski, premierowy album: długo wyczekiwany, świetny „The Escapist", wydany w 2014 roku. Na płycie słychać, jak wyraźnie zarysował się muzyczny charakter Gaby i towarzyszącego jej od kilku lat na koncertach i w studiu składu muzyków. Czuć silne inspiracje gigantami piosenki lat 70., jazzem i folkiem, ale i krzykliwymi latami 80.- w singlowym utworze „Wielkie wrażenie".

We wrześniu 2016 ukazała się nowa płyta Gaby Kulki zatytułowana „Kruche". Album zebrał bardzo dobre notowania u recenzentów. Premierze towarzyszyła jesienna trasa koncertowa; w 2017 roku trasa jest kontynuowana.

Koncert odbędzie się w dużej sali Galerii Bielskiej BWA.
Bilety w cenie: 40 zł (pierwsza pula), 50 zł (druga pula) dostępne w Klubokawiarni Aquarium: poniedziałek-piątek, w godz. 13.00-17.00. Rezerwacje przyjmuje Jerzy Rocławski  - tel. 513 726 630.

Organizator:  Stowarzyszenie Kulturalne „Sonata", współorganizator: Galeria Bielska BWA. 

 

- Miejsca ekspozycji:

● Galeria Bielska BWA
● Willa Teodora Sixta
(ul. A. Mickiewicza 24)

Na wystawę wstęp wolny
_________________________

WARSZTATY MALARSKIE 

prowadzone przez finalistów biennale:
Sebastian Krok

sobota, 16 grudnia, 11.00
_________________________
SELFIE Z OBRAZEM

Konkurs dla użytkowników Facebooka i Instagrama
______________________

Bielska Jesień 2017
Zobacz: klip, reportaż, filmy

>>

Klubokawiarnia Aquarium
9 listopada - 31 grudnia
______________________

Wykład Anki Ptaszkowskiej
15 grudnia, 18.00. UWAGA! Wykład odwołany

English version

>>

Fotorelacje na Google Open Gallery  >>

>>

   Znajdź nas
   na Facebooku

 

   #galeriabielska 

>>