Solidarni z Ukrainą

Galeria Bielska BWA włącza się do działań mających na celu zaopiekowanie się, ugoszczenie i wsparcie osób uciekających z Ukrainy.

Pracownicy Galerii Bielskiej BWA starają się na różne sposoby pomóc osobom, które zostały zmuszone do ucieczki przed brutalną wojną. Poniżej zebraliśmy wszystkie nasze działania w tym zakresie.

 1. Świetlica im. Kateryny Biłokur w Willi Sixta
  Przestrzeń, w której dzieci i dorośli mogą wspólnie spędzać czas, bawić się i rysować, korzystać z komputerów z dostępem do internetu, rozmawiać, czy uczyć się języka. 

  Więcej informacji >>
 2. Bezpłatny wstęp dla osób uciekających przed wojną
  Wszystkie osoby uciekające przed wojną w Ukrainie mogą zwiedzać wystawy bezpłatnie.

 3. Oprowadzania w języku ukraińskim
  Organizujemy oprowadzania po aktualnych wystawach, przeznaczone dla osób z Ukrainy. Szczegóły publikujemy na bieżąco.

 4. Zbiórki darów
  Przy wejściach głównych do naszych obu siedzib (ul. 3 Maja 11 i ul. Adama Mickiewicza 24) w początkowej fazie wojny zbieraliśmy artykuły pierwszej potrzeby: żywność z długim okresem przydatności czy środki czystości. Dodatkowo do piwnicy w Willi Sixta wciąż można przynosić przybory plastyczne (np. kredki, farby, bloki rysunkowe i techniczne), gry i zabawki, które będą przeznaczone do Świetlicy im. Kateryny Biłokur, a także na warsztaty dla osób przybywających z Ukrainy.

 5. Aukcja dla Ukrainy
  Więcej informacji >>

Partnerami inicjatywy Przestrzeń Przyjazna Dzieciom są Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia oraz myBB.

Inicjatywa jest finansowana przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy Norweskich i EOG, we współpracy z Polską Misją Medyczną.