Filmujemy Bielsko-Białą! 8 – znamy laureatów

Aktualne

Zwycięzcą konkursu został Fabian Żakowiecki, za film „O jeden przystanek za daleko”. Zobacz nagrodzone i wyróżnione realizacje.

Galeria Bielska BWA i warszawska Fundacja Młodego Kina w 2023 roku organizowały ósmą edycję konkursu Filmujemy Bielsko-Białą!. Konkurs był przeznaczony dla filmowców amatorów i profesjonalistów, zainteresowanych historią miasta, jego różnorodnością i ciekawostkami na jego temat. W ósmej edycji napłynęło aż 27 filmów. Wszystkie można obejrzeć na dedykowanej stronie konkursu >>

Ósma edycja konkursu Filmujemy Bielsko-Białą! odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Konkurs oraz bielsko-bialska replika 31. edycji festiwalu Euroshorts są dofinansowane z budżetu Miasta Bielska-Białej.

Nagrody i wyróżnienia

12 października 2023 roku w Willi Sixta odbyło się posiedzenie komisji jurorskiej, oceniającej zgłoszenia nadesłane w konkursie Filmujemy Bielsko-Białą! 8.

W komisji zasiedli: prof. Janina Falkowska, Marcin Kałuski, Aram Socha.

Obrady miały charakter jawny i polegały na wyborze najlepszych filmów spośród nadesłanych zgłoszeń. Komisja oceniała walory artystyczne prac oraz ich oryginalność. Poniżej prezentujemy listę osób nagrodzonych i wyróżnionych.

Wyróżnienia:

Dodatkowe wyróżnienia przyznał Przemysław Młyńczyk, reżyser, przewodniczący zarządu Fundacji Młodego Kina, pomysłodawca i organizator konkursu. Wyróżnienia Euroshorts otrzymały następujące osoby:

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej i zobacz wszystkie zgłoszone filmy na stronie konkursu >>

31. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Euroshorts – replika w Bielsku-Białej – czytaj więcej >>

Czytaj o ogłoszeniu konkursu, nagrodach i jury na stronie galerii >>

31. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Euroshorts – replika w Bielsku-Białej oraz konkurs Filmujemy Bielsko-Białą! 8 odbywają się dzięki dotacji z budżetu Miasta Bielska-Białej.
Koordynatorem konkursu Filmujemy Bielsko-Białą! 8 jest Michał Gąsior.

Michał Gąsior – ukończył studia na kierunkach: Sztuka i media na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim. Pracownik Galerii Bielskiej BWA od 2021 roku; zajmuje się edukacją, promocją, administracją. 

Organizatorzy: Fundacja Młodego Kina, Galeria Bielska BWA.