Finisaż wystawy Kwiaty dla Kateryny

Aktualne

Podsumowanie działalności Świetlicy im. Kateryny Biłokur i warsztatów artystycznych, czytanie poezji ukraińskiej, dyskusja o tym, jak skutecznie pomagać.

Do udziału w warsztatach „Kwiaty dla Kateryny”, organizowanych w Świetlicy im. Kateryny Biłokur w Willi Sixta, Galeria Bielska BWA zaprosiła – i zaprasza nadal – osoby uciekające przed wojną w Ukrainie. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów artystycznych, zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, malują kwiaty, dedykowane patronce świetlicy, ukraińskiej malarce, niezależnej wobec dawnego kanonu socrealizmu.
Warsztaty prowadzą edukatorki i edukatorzy Galerii Bielskiej BWA. Malowane na papierze kwiaty eksponowane są na wystawie „Kwiaty dla Kateryny” w Klubokawiarni Aquarium (I piętro Galerii Bielskiej BWA).
Kolejne spotkania w Świetlicy im. Kateryny Biłokur, podczas których powstaną nowe prace, będą organizowane do końca czerwca.
Wystawę oraz działalność świetlicy zwieńczy finisaż – w Klubokawiarni Aquarium w sobotę, 25 czerwca br. o godz. 17.00.

Ada Piekarska, kuratorka wystawy:
W sobotę, 18 czerwca, zapraszamy do udziału w spotkaniu podsumowującym wystawę, a także dotychczasową działalność Świetlicy im. Kateryny Biłokur w Willi Sixta. Podczas wydarzenia poznamy uczestniczki i uczestników zajęć artystycznych, a także osoby związane z działalnością Świetlicy. Będziemy rozmawiać o tym, jak skutecznie pomagać, czy warto łączyć kulturę i aktywizm, oraz w jaki sposób instytucja kultury może realizować cele społeczne. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wspólne czytanie poezji ukraińskiej (również w tłumaczeniu na język polski).
Wśród gości specjalnych będą m.in. organizatorki i wolontariuszki związane z projektem „myBB” – Ośrodkiem Integracji Obcokrajowców w Bielsku-Białej; wolontariusze i wolontariuszki inicjatywy społecznej „Food Not Bombs”, współorganizującej bezpłatne lekcje języka polskiego w Świetlicy im. Kateryny Biłokur, a także pozostałe osoby współtworzące program Świetlicy.

Galeria Bielska BWA, Klubokawiarnia Aquarium
Finisaż wystawy „Kwiaty dla Kateryny”
sobota, 18 czerwca 2022, godz. 17.00

Czytaj więcej o wystawie „Kwiaty dla Kateryny” >>

Czytaj więcej o Świetlicy im. Kateryny Biłokur w Willi Sixta >>