Freelandia – Nowa Ziemia. Wernisaż i muzyczny performans

Aktualne

Izabela Ołdak przedstawia projekt zrealizowany przez 25 artystek i artystów – wspólną wizję przyszłości.

W ostatni dzień października, tj. w najbliższy poniedziałek, w Klubokawiarni Aquarium otwarta została wystawa będąca artystyczną manifestacją marzeń o lepszej przyszłości.
Kuratorką projektu „Freelendia – Nowa Ziemia” jest malarka Izabela Ołdak.
Zrealizowany projekt składa się z 25 obrazów o wymiarach 20 x 28 cm, które łączą się w całość przypominającą romb. Wśród autorów wspólnego dzieła są m.in. Beata Ewa Białecka, Małgorzata Rozenau, Paulina Poczęta, Sylwia Górak, Katarzyna Kukuła, Darek Valcari Marszałek, Izabela Ołdak.

Izabela Ołdak, kuratorka projektu:
Po dwóch latach w końcu FREELANDIA – Nowa Ziemia doczekała się swojego finału. W projekcie wzięło udział 25 artystek i artystów, którzy kolejno dołączali swoje prace by stworzyć jedną wizję Nowej Ziemi.
Założenia projektu opierały się o ulubioną grę surrealistów „Cadavre exquis”, którzy używali jej do tworzenia swoich poematów i rysunków. I tak np. jedna osoba zaczyna rysunek i zakrywa go pozostawiając jedynie fragment, od którego swój rysunek zaczyna kolejna osoba.

Podczas wernisażu odbył się performatywno-muzyczny koncert Loop Orkiestry, w składzie: Marcin Szendoł, Paweł Fejkisz i Konrad Szot.
Każdy koncert grupy jest improwizacją, często przybierającą formę performansu, szczególnie wtedy, gdy wśród muzyków znajdują się artyści sztuk wizualnych, jak m.in. współpracująca z muzykami Iza Ołdak.

Galeria Bielska BWA, Klubokawiarnia Aquarium
Freelandia – Nowa Ziemia
Kuratorka Izabela Ołdak
31 października – 30 listopada 2022
Wernisaż wraz z oprawą muzyczno-performerską w wykonaniu Loop Orkiestry:
poniedziałek, 31 października, godz. 18.00

Czytaj więcej o wystawie „Freelandia – Nowa Ziemia” >>
Czytaj więcej o koncercie i zespole Loop Orkiestra >>

Więcej o projekcie „Freelandia – Nowa Ziemia” na stronie Izabeli Ołdak >>