Aktualne

Aktualne wystawy są już otwarte dla widzów. Galeria działa jednak nadal w sieci, zapewniając szeroki dostęp do fotorelacji z wydarzeń, zdjęć z ekspozycji, filmów, opisów wystaw i wydarzeń.

Zachęcamy do korzystania z możliwości obcowania ze sztuką online, bez wychodzenia z domu. Już na głównej stronie internetowej galerii przedstawiamy najważniejsze aktualne wystawy i wydarzenia:
WYSTAWA GŁÓWNA – to opis wystawy, wypowiedzi artystów i kuratorów, cytaty recenzentów, reprodukcje prac ilustrujące wystawę, a także mnóstwo linków i odniesień do wystawy.
AKTUALNE WYDARZENIA – prezentują najważniejsze wydarzenia artystyczne w galerii, Willi Sixta oraz w przestrzeni miejskiej.
PROJEKTY ARTYSTYCZNE – odsyłają do sztandarowych konkursów i projektów galerii. Obecnie realizowane to: Biennale Malarstwa Bielska Jesień, Murale w Bielsku-Białej, Sztuki wizualne w Willi Sixta.
MULTIMEDIA – to zdjęcia, fotorelacje, filmy i relacje filmowe ukazujące wystawy i wydarzenia artystyczne, to także wywiady i zapisy dyskusji, oprowadzań kuratorskich i autorskich, spotkań, wykładów, performansów.

Cały przewodnik na mapie strony.
Tu znajdują się materiały dokumentujące wystawy i wydarzenia, zarówno w formie tekstowej, jak i fotograficznej oraz filmowej (mapa strony >>).

Facebook, Instagram, YouTube
Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych: Facebooka oraz Instagrama @galeriabielska a także naszego kanału YouTube gdzie systematycznie udostępniamy materiały o wystawach, artystach oraz prezentujemy wybrane dzieła z naszej kolekcji.

Kolekcja Sztuki Galerii Bielskiej BWA
Budowana od 1976 roku Kolekcja Sztuki Galerii Bielskiej BWA liczy obecnie ponad 1000 dzieł. Zachęcamy do oglądania prac na stronie www.kolekcja.galeriabielska.pl Zdigitalizowane w wysokiej rozdzielczości obrazy, grafiki czy rzeźby można oglądać, zapoznając się przy okazji z historią danego dzieła i informacjami o jego twórcy.
Część kolekcji prezentowana jest w salach ekspozycyjnych Willi Sixta, której działalność zainaugurowana została 6 listopada 2020 roku. Pierwszą wystawą w pokojach willi jest wystawa pt. „Dla Johanne i Anny”, dedykowana najważniejszym kobietom pierwszego właściciela willi Teodora Sixta.

Audiodeskrypcja
40 zdigitalizowanych obiektów posiada ponadto audiodeskrypcję, czyli opis pozwalający „zobaczyć” prace osobom z niepełnosprawnością wzroku – zarówno w formie opisu, jak i nagrania. Głos czytającego audiodeskrypcje Rafała Sawickiego, cenionego aktora Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, sprawia, że użytkownik uruchamia w sobie nowe pokłady wyobraźni.

Instytut Młodej Sztuki
W związku z czasowym zawieszeniem funkcjonowania galerii spotkania w drugim cyklu Instytutu Młodej Sztuki odbywać się będą w sieci. Podczas zajęć online rozważane są potencjalne przekształcenia porządku kulturowego i społecznego w dobie kryzysu, poszukiwane możliwości rozwoju nowych praktyk solidarnościowych. Ze względu na formę (spotkania dyskusyjne) ilość miejsc jest ograniczona.
Osoby zainteresowane otrzymywaniem informacji o spotkaniach (odbywających się za pośrednictwem platformy Zoom) prosimy o wysłanie wiadomości na adres e-mail organizatorki IMS, Ady Piekarskiej: a.piekarska@galeriabielska.pl

E–lekcje
Wystawy w Galerii Bielskiej BWA świetnie sprawdzą się jako punkt wyjścia dla e- lekcji prowadzonych zdalnie online. Chcemy ukazać wiele możliwości edukacyjnych płynących z kontaktu ze sztuką współczesną, a wystawy artystów to doskonały materiał edukacyjny do zainicjowania dyskusji o kulturze i historii. Dostosowujemy zasięg wiadomości do wieku uczniów.

Zobacz propozycje e-lekcji dla różnych grup wiekowych >>

____________________________________________________________

Uwaga! W związku z sytuacja pandemiczną, galeria jest niedostępna dla widzów do końca stycznia 2021 roku. Możliwe są zmiany terminów wystaw i wydarzeń, planowanych przed zamknięciem placówek kultury. O szczegółach będziemy informować sukcesywnie na stronie internetowej.