Warsztaty filmowe Art Travel w Willi Sixta

Aktualne

Bezpłatne warsztaty tworzenia treści wideo, pod okiem międzynarodowych mistrzów produkcji form i technik filmowych. Po warsztatach pokaz filmów.

Chcesz zrealizować swój pierwszy materiał filmowy lub już produkujesz formy wideo? Tworzysz treści na social media? Chcesz nauczyć się techniki timelapse lub hyperlapse?

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych trzydniowych warsztatach w Willi Sixta (23–25 sierpnia 2023, ul. A. Mickiewicza 24). Po raz pierwszy w Bielsku-Białej organizujemy wyjątkowe zajęcia, które poprowadzą mistrzowie w swoim fachu: Irina Khangoshvili, producentka telewizyjna z Tbilisi w Gruzji, Kirill Neiezhmakov, światowy mistrz timelapse i hyperlapse, Anna Kurinna i Olena Chepurna – scenarzystki filmowe z Ukrainy, ekspertki z zakresu dramaturgii i umiejętności pisarskich oraz Piotr Owczarski, producent telewizyjny z Polski, autor kilku formatów telewizyjnych.

Art Travel Festival to międzynarodowy festiwal filmowy, organizowany już od sześciu edycji w Charkowie w Ukrainie. Pomysłodawczynią jest Anna Kurinna. W tym roku, z uwagi na ciągłe bombardowania miasta przez rosyjskie wojsko, wydarzenie nie mogło się odbyć w dotychczasowej formie. Organizatorzy zwrócili się do Bielska-Białej, miasta przyjaznego Ukrainie, które jako jedno z pierwszych polskich miast włączyło się w regularną pomoc uchodźcom z Ukrainy, realizując także wiele działań integracyjnych. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Bielska-Białej, Galerią Bielską BWA i Fundacją Galerii Bielskiej pojawiła się możliwość organizacji warsztatów Art Travel w naszym mieście.

W programie znajdzie się także konferencja prasowa i pokaz filmowy. Szczegóły znajdują się poniżej.

Program

Dzień pierwszy – 23 sierpnia 2023 (środa)

Dzień drugi – 24 sierpnia 2023 (czwartek)

Dzień trzeci – 25 sierpnia 2023 (piątek)

Warsztatom będzie towarzyszył pokaz plakatów Artyści przeciw wojnie, autorów reprezentujących 52 kraje. Prezentacja prac w formie cyfrowej będzie odbywać się w trybie ciągłym w hallu Willi Sixta.

Jak wziąć udział?

Zapraszamy zarówno amatorów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie wideo, jak i profesjonalistów – autorów filmów promocyjnych, weselnych, reklam, reportaży i programów telewizyjnych, chcących rozwinąć swoje umiejętności i poznać wyjątkowych twórców z Polski, Ukrainy i Gruzji. Zaplanowaliśmy zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne, trwające ok. trzech – czterech godzin dziennie przez trzy dni.

Warsztaty są bezpłatne, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia przyjmuje koordynator wydarzenia z ramienia Galerii Bielskiej BWA, Michał Gąsior, do 20 sierpnia 2023 roku pod adresem e-mail: m.gasior@galeriabielska.pl lub numerem telefonu 882 059 474.

Uwaga! Ze względu na międzynarodowy charakter wydarzenia głównym językiem warsztatów będzie angielski, jednak z możliwością tłumaczenia na polski.

Uczestników prosimy o przyniesienie ze sobą własnego sprzętu z możliwością nagrywania wideo (smartfon, aparat, kamera), a w trzeci dzień warsztatów – w miarę możliwości – własnego laptopa.

Świat filmu w Galerii Bielskiej BWA

Współpraca przy warsztatach Art Travel to nie jedyne wydarzenie związane z filmem, jakie organizowane było w Galerii Bielskiej BWA. Od lat odbywają się tutaj pokazy krótkometrażówek Euroshorts – kolejna odsłona planowana jest w październiku 2023 roku. Festiwalowi Euroshorts towarzyszy także konkurs Filmujemy Bielsko-Białą, którego ósma edycja trwa obecnie (na zgłoszenia czekamy do 11 października 2023).

Czytaj więcej o pokazach Euroshorts w Galerii Bielskiej BWA w 2022 roku >>

W ramach III Uczniowskiego Kongresu Kultury w 2016 roku odbyły się warsztaty z Yachem Paszkiewiczem pod hasłem „Zawód filmowiec...”. Czytaj więcej w archiwum Galerii Bielskiej BWA >>

_____

Warsztaty Art Travel
23–25 sierpnia 2023
Willa Sixta, ul. A. Mickiewicza 24, Bielsko-Biała
Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: m.gasior@galeriabielska.pl
Na pokaz filmowy 25 sierpnia br. o godz. 18.00 wstęp wolny dla wszystkich.

Organizatorzy: Kharkiv International Festival of Arts and Travel, Miasto Bielsko-Biała, Galeria Bielska BWA, Fundacja Galerii Bielskiej.