Dzień Dziecka w Galerii Bielskiej BWA

Aktualne

Własne dzieło na koszulce! Galeria zaprasza dzieci do odbijania szablonów. Wystawy otwarte dla małych i dorosłych widzów od godz. 12.00–20.00. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!

Kwiaty, zwierzęta, figury geometryczne, proste symbole i nadruki – w Galerii Bielskiej BWA na dzieci będą czekały różnorodne szablony, wałki i farby. Edukatorzy galerii pokażą, na czym polega sztuka odbijania szablonów. Chętni do takiej zabawy muszą przynieść ze sobą coś, na czym szablon można odbić, czyli najlepiej białą – ale możliwy jest też inny jednolity kolor – koszulkę czy też torbę. Każde dziecko będzie mogło stworzyć własne dzieło. Na zapominalskich będą czekały arkusze papieru, na których także będzie można odbić wybrany szablon.
W Dniu Dziecka prezentowane w galerii wystawy sztuki dostępne będą bezpłatnie. Na widzów czekają dwie wystawy główne: „Świat nie istnieje” – wystawa malarstwa Pawła Jarodzkiego, zmarłego niedawno twórcy legendarnej wrocławskiej grupy LUXUS – oraz „Niebieskie zboże” – wystawa nawiązująca do mało znanych fragmentów historii Polski i Ukrainy autorstwa Mikołaja Sobczaka, laureata najnowszej edycji Paszportu „Polityki” w dziedzinie sztuk wizualnych. W Klubokawiarni Aquarium, na I piętrze galerii, prezentowana jest niewielka wystawa zatytułowana „Kwiaty dla Kateryny” – można zobaczyć plon warsztatów malarskich organizowanych w Świetlicy im. Kateryny Biłokur, zorganizowanej w Willi Sixta przez Galeria Bielska BWA dla dzieci i osób dorosłych, które uciekając przed wojną, znalazły schronienie w Bielsku-Białej.

Mnóstwo atrakcji czeka na dzieci w ich Dniu – zaprasza do zabaw i gier położony z galerią po sąsiedzku Teatr Lalek Banialuka, bielski samorząd i miejskie placówki kultury.

 

Dzień Dziecka w Galerii Bielskiej BWA
środa, 1 czerwca 2022
wystawy dostępne w godz. 12.00–20.00
warsztaty w godz. 16.00–20.00
Wstęp bezpłatny.


Czytaj więcej o wystawach:
Paweł Jarodzki – „Świat nie istnieje” >>
Mikołaj Sobczak – „Niebieskie zboże” >>
„Kwiaty dla Kateryny” >>