Wystawy SENS ŻYCIA i ŻYCZENIE – oprowadzanie w języku ukraińskim

Aktualne

Po aktualnych wystawach: SENS ŻYCIA Sławomira Rumiaka i ŻYCZENIE Olafa Brzeskiego oprowadza w języku ukraińskim Julia Ogińska, edukatorka Galerii Bielskiej BWA, fotografka.

W sobotę, 15 kwietnia 2023, Galeria Bielska BWA zaprasza osoby posługujące się językiem ukraińskim do wspólnego zwiedzania aktualnych wystaw w Willi Sixta i Galerii Bielskiej BWA. Najpierw, o godz. 14.00, edukatorka i fotografka Julia Ogińska zaprasza do kolejnego spotkania zatytułowanego Tajemnice Willi Sixta. Następnie, o godz. 16.00, grupa przejdzie do Galerii Bielskiej BWA na zwiedzanie wystaw SENS ŻYCIA Sławomira Rumiaka i ŻYCZENIE Olafa Brzeskiego. Na ekspozycjach można oglądać instalacje, grafiki, fotografie i rzeźby, odnoszące się do zagadnień z pograniczy kultury i natury, nauki i pseudonauki, pragnień osobistych i społecznych.

Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny.

Oprowadzanie w języku ukraińskim po kolejnej wystawie, WSPÓLNE / OSOBISTE, jest zaplanowane na środę 17 maja 2023.

Julia Ogińska – urodziła się w 1995 roku w Żytomierzu w Ukrainie. Absolwentka Żytomierskiego Kolegium Kultury i Sztuki im. Iwana Ogienki oraz Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki. Laureatka przeglądów i festiwali w Ukrainie, laureatka miejskich i regionalnych konkursów fotograficznych.
Autorka dwóch indywidualnych wystaw fotograficznych w Żytomierzu: „Dziennik stanu duszy” (2014), „Szukajmy światła nawet w ciemności” (2020) oraz wystawy w Bielsku-Białej pt. „24.02.2022” (2022).

________________________

Oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawach SENS ŻYCIA i ŻYCZENIE
sobota, 15 kwietnia 2023, godz. 16.00
Galeria Bielska BWA
wstęp wolny

Wcześniej, o godz. 14.00, oprowadzanie w języku ukraińskim w Willi Sixta >>