Zobaczymy pokłosie 16. Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych, prace artystów uczących młodzież, a także malarstwo laureatki 15. biennale.
Wystawa sztuki haptycznej, na której można dotknąć każde dzieło. Adresowana do osób niewidomych i słabowidzących, ale nie tylko. Każdy widz może poszerzyć swoją percepcję dzieła.
Malarstwo rdzennych mieszkańców Australii Centralnej – obrazy ze zbiorów Julianny i Ryszarda Bednarowiczów. Fotoreportaż z australijskich podróży Marka Tomalika.
Artyści kolektywnie projektują lepszą przyszłość Ukrainy; młodzież z doświadczeniem migracji poszukuje nowego domu.
Bielski artysta w trakcie realizacji wystawy – rysunkom towarzyszy graficzny mural wykonany markerem bezpośrednio na ścianie.
W czwartek, 9 listopada br. najważniejszy wernisaż! Poznamy zwycięzców konkursu, zobaczymy obrazy, wybrane przez jury na wystawę finałową spośród rekordowej liczby zgłoszeń.
Świat iluzji w „Piramidzie głupców” Tomasza Kulki, laureata Grand Prix Bielskiej Jesieni; „ciemna strona” rzeczy w świecie zagadkowych przedmiotów Patrycji Orzechowskiej oraz „Mikroświaty” Ewy Goral.
W Klubokawiarni Aquarium można obejrzeć niewielką wystawę malarskich impresji z podróży artystki do Azji Południowo-Wschodniej.
Wystawa malarstwa w Klubokawiarni Aquarium ukazuje mnogość schematów, w jakich funkcjonują kobiety.
Jak wyrzeźbić w drewnie człowieka? – Dwie wystawy, dwa spojrzenia na rzeźbę w drewnie. Wystawy scalone projektem Drzewo. Drewno. Materiał czy świętość?
Galeria Bielska BWA zaprasza na otwarcie wystawy organizowanej z okazji 50-lecia Instytutu Sztuk Plastycznych w Cieszynie.
Otwarcie dwóch nowych ekspozycji w Galerii Bielskiej BWA: Olafa Brzeskiego w sali górnej i Sławomira Rumiaka w dolnej. Po wernisażu oprowadzania kuratorskie.
Przyjazna, bezpieczna przestrzeń, miejsce spotkań, pogłębiania integracji z osobami doświadczającymi migracji. Wspólne działania, warsztaty, wystawy.
Na wystawie zobaczymy akwarele i gwasze na papierze i dębowej desce – minimalistyczne realizacje malarskie, niemal abstrakcyjne kompozycje.