Jesteśmy w czołówce polskich galerii sztuki!

Aktualne

Galeria Bielska BWA na 4. miejscu wśród galerii samorządowych w 11. rankingu polskich galerii tygodnika „Polityka”.

Kolejne dwa lata w życiu najlepszych w Polsce instytucji wystawienniczych podsumowane zostały w tegorocznym, 11. Rankingu tygodnika „Polityka”.  Tym razem autor rankingu – red. Piotr Sarzyński – uwzględniając realia polityczne i  ekonomiczne, które „przeorały” polskie galerie sztuki współczesnej, zmienił nieco formę oceniania, dzieląc galerie na państwowe, samorządowe i prywatne.
I w takiej formule w czołówce nie zabrakło Galerii Bielskiej BWA – wśród galerii samorządowych uplasowana została na 4. Miejscu, tuż po krakowskim MOCAKU, CSW Znaki Czasu w Toruniu i PGS w Sopocie.
Galeria Bielska BWA wysoką ocenę i nieustanne uznanie zdobywa za „z rozmachem organizowany najważniejszy polski konkurs malarski Bielska Jesień oraz towarzyszące mu wystawy programowe”.
Ale to nie wszystko. W rankingu doceniono też inne wystawy galerii. Pochwalono nas za „bardzo ciekawy dobór bohaterów wystaw indywidualnych: od Urszuli Broll, przez Pawła Jarodzkiego i Twożywo, po gwiazdy najmłodszej rodzimej sceny malarskiej: Mikołaja Sobczaka, Karola Palczaka, Potencję, Irminę Staś”.
Zapraszamy do galerii!

Zobacz ranking galerii, czytaj więcej o ocenianych galeriach, o sytuacji politycznej wpływającej na los galerii państwowych i wymianie dyrektorów w sztandarowych dla życia artystycznego instytucjach wystawienniczych, o realiach ekonomicznych i topniejących finansach w galeriach samorządowych oraz o rynku sztuki, mocno wpływającym na działalność galerii prywatnych – w artykule Piotra Sarzyńskiego 11. Ranking galerii. Tygodnik POLITYKA nr 6 (3400), 1.02–7.02.2023, ss. 84–86; zobacz także na polityka.pl >>

Media o nas: