Wernisaż poprzedzi oprowadzanie kuratorskie z udziałem artysty (17.00). Tytułowy „Zeitgeist”, jak całe malarstwo śląskiego artysty, odzwierciedla klimat epoki, pełnej zagrożeń i pytań o przyszłość planety.
Odkrywanie malarstwa wizjonera ze śląskich Gorzyc, żyjącego krótko, ale niezwykle twórczo i intensywnie.
Konsultacje społeczne w formie warsztatów mają na celu opracowanie koncepcji stworzenia tarasu użytkowego na dachu budynku galerii z przeznaczeniem na działalność kulturalną.
Kolejne spotkanie poświęcone będzie nowym wystawom w galerii: malarstwa Dominiki Kowyni oraz prac malarskich i rysunkowych Wandy Gołkowskiej.
Oprowadzanie po wystawach może inspirować nauczycieli do dyskusji z uczniami o sztuce i jej związkach z najważniejszymi aspektami życia współczesnego.
Zwiedzanie z filozofem. Jarosław Hess, wraz z widzami, spojrzy na prezentowane dzieła z perspektywy filozoficznej.
Kolejne spotkanie miłośników słowa w scenerii wystawy sztuki współczesnej: recytacje, czytanie wierszy, rozmowy o poezji, dzielenie się doświadczeniami.
Tuż przed wernisażem, o godz. 17.00, po wystawie „LOVE” oprowadzać będą krytyk sztuki Stach Szabłowski oraz autor prac, Ryszard Górecki.
Niepokojące wizje przyszłości w cyklu „Antynatalizm”, z muzyką Der Slapstick Tod w tle – w piątek. W sobotę 4 stycznia – artysta oprowadzi widzów po wystawie.
Współczesne weduty – pełne światła malarskie portrety miast.
O malarstwie na karoseriach aut. Spotkanie z artystą oraz twórcami wydawnictwa powstałego z okazji wystawy Sebastiana Kroka w Galerii Bielskiej BWA.
Spotkanie z artystką, autorką niezwykle malarskiej fotografii. Rozmowa o pasjach fotograficznych, projektowych i nie tylko.