W Międzynarodowym Dniu Tańca spotkanie poświęcone baletowi Święto Wiosny Igora Strawińskiego i jego wybranym odsłonom.
Konferencja w Galerii Bielskiej BWA to trzy dni spotkań, wykładów, dyskusji i spacerów, do których zaprosiliśmy ekspertki i ekspertów w obszarze badań nad kulturą.
W piątek, 19 kwietnia 2024 roku młodzież złoży kwiaty pod tablicą na ścianie Galerii Bielskiej BWA, upamiętniającą stojącą w tym miejscu, zburzoną w czasie wojny synagogę.
Podobno melancholików da się poznać po tym, że nie wiedzą co ich boli. Jak znajdziesz swoją przyczynę, to melancholia zginie. Nic z tego (…).
„Tajemnica. Zasłona. Siła” – tak określa prace ukazane w sali nr 2 Willi Sixta kuratorka wystawy „Dla Johanne i Anny”. Wśród nich są „Kwiaty” Małgorzaty Markiewicz.
Drugie spotkanie z nowego cyklu edukacyjnego poświęconego sztuce współczesnej. Tym razem punktem wyjścia będzie twórczość Kazimierza Malewicza.
Czy Wojciech Fangor namalował kopię „Guerniki” na festiwal? Opowie o tym Jacek Świdziński, autor komiksu „Festiwal” o światowym spotkaniu młodzieży w Warszawie w 1955 roku.
Podróże w czasie: na światowe spotkania młodzieży w powojennej socjalistycznej Warszawie i do realiów w okresie globalnej zimnej wojny. Komiks Świdzińskiego i gry Slezkina.
W najbliższy piątek Artur Pałyga zaprasza do Willi Sixta na wspólne czytanie sztuki Maliny Prześlugi pt. „Kobieta i życie”. To dramat napisany „złością", ale też „Żalem, bezsilnością, niezgodą”.
Do realizacji wystawy Galeria Bielska BWA wybierze najciekawszy projekt spośród 11 nadesłanych na konkurs.
Przypominamy o ostatnich dniach naboru zgłoszeń na projekt 12. Wystawy Kuratorskiej Bielskiej Jesieni 2024.
Składamy najlepsze życzenia z okazji Wielkanocy. Jednocześnie informujemy o przerwie świątecznej w galerii.