Spotkanie z Piotrem Bujakiem, uczestnikiem projektu „Celebration”, zrealizowanego w 100-lecie polsko-japońskiej dyplomacji. Prowadzi Ada Piekarska.
Ceramika, kaligrafia, malowanie, szydełkowanie, totemy, patchwork. I nie tylko. Warsztaty prowadzą artyści i projektanci uczestniczący w wystawie. Zajęcia są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona – wymagane zapisy!
Poznać się, zintegrować, budować poczucie wartości, rozmawiać o drodze twórczej – to cele młodych pomysłodawców spotkania.
Kolejne warsztaty artystyczne kierowane do osób niewidomych i niedowidzących, towarzyszące wystawie Beaty Bojdy ETNO.
Idea muralu o potrzebie bliskości drzew w naszym otoczeniu zyskała nowy wymiar wobec groźby wycinki drzew w centrum Bielska-Białej.
Beata Bojda, autorka wystawy ETNO, pokaże jak tworzyć kwiaty z bibuły oraz wykonać efektowny wieniec.
Wystawa sztuki, dizajnu i rzemiosła „Korzenie”, projekt fotograficzny ETNO. Besquidians, Dudyskrzypce i inni – plenerowy koncert zespołów czerpiących z muzyki ludowej.
Warsztaty poprowadzi Marcin Rząsa, artysta rzeźbiarz, syn Antoniego Rząsy, kurator retrospektywnejwystawy ojca.
Warsztaty rodzinne tworzenia rzeźb z drutu, drewna i gipsu
Warsztat Cecylii Malik i kolektywu Siostry Rzeki. Wyszywanie i haftowanie na strojach kąpielowych – w obronie czystych i zdrowych rzek.
Wernisaż wystawy „Żegaryszki”. O przyrodzie miejsca z autorem zdjęć i haiku Krzysztofem Czyżewskim rozmawiać będzie Jacek Bożek z Klubu Gaja. Wystawa w programie Festiwalu Ekodzieło 2019.
Warsztaty dla osób niewidomych i niedowidzących w scenerii wystawy rzeźby Antoniego Rząsy.