W piątek, 6 września, zaprezentują się laureaci ważnych przeglądów: Sebastian Krok – zdobywca Grand Prix Bielskiej Jesieni 2017 i Joanna Chudy – laureatka nagrody 4. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2018.
W przeddzień 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej aktorzy Teatru Polskiego wraz z zespołem ANASHIM przedstawią na placu obok galerii spektakl słowno-muzyczny opowiadający o świecie, o którym chcemy pamiętać.
Tożsamość i pamięć. Historia mówiona i świadectwa. Śpiew. W przeddzień 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w galerii otwarcie wystawy fotografii i prezentacja książki Patrycji Dołowy, rysunki synagogi oraz koncert ANASHIM.
„Widoczki” – fotografie w roli pomników historii. Rysunkowa rekonstrukcja bielskiej synagogi. Spisane historie dzieci Holocaustu.
Różne inspiracje: kwiaty, natura, czerń i biel. Projektantki z Bielskiej Szkoły Przemysłowej pokażą swoje pomysły. Okazją jubileusz magazynu „redakcjaBB”.
Premiera bogato ilustrowanego katalogu wystawy oraz wykłady o czeskiej sztuce i dizajnie, spotkania z artystami, projektantami i kuratorką wystawy „Korzenie”.
Letni pokaz filmów krótkometrażowych z różnych stron świata dla wszystkich spragnionych krótkich metraży! Wstęp wolny.
Kuratorka Lucyna Wylon opowie o artystach, projektantach i ich dziełach, o rodowodach prac i inspiracjach twórców, a także o swoich kuratorskich wyborach.
Zapraszamy zainteresowane podmioty do składania ofert w przetargu na dostawę wyposażenia. Szczegóły na stronie BIP galerii.
Lasy, chronione europejskim programem Natura 2000, w obiektywie Barbary Grucy-Łęgowskiej tworzą piękną, acz niepokojącą wystawę fotografii. Wernisaż w poniedziałek 29 lipca. Zapraszamy.
Spotkanie z Piotrem Bujakiem, uczestnikiem projektu „Celebration”, zrealizowanego w 100-lecie polsko-japońskiej dyplomacji. Prowadzi Ada Piekarska.
Ceramika, kaligrafia, malowanie, szydełkowanie, totemy, patchwork. I nie tylko. Warsztaty prowadzą artyści i projektanci uczestniczący w wystawie. Zajęcia są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona – wymagane zapisy!