Nowy mural zrealizowany przez bielską artystkę na ścianie kamienicy przy ul. Wzgórze 18, nieopodal Teatru Polskiego, ukazuje związki człowieka z naturą, zwierzętami.
W programie oprowadzania kuratorskie oraz dla seniorów, dla rodzin z dziećmi i w języku ukraińskim. Zapraszamy do Galerii Bielskiej BWA i Willi Sixta.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odświeżyć swoją garderobę, do udziału w bezpłatnej wymianie ubrań w Willi Sixta. Część odzieży będzie można przekazać dla potrzebujących z Ukrainy.
Na ulicę 11 Listopada powrócił kolektyw artystyczny Projekt Etnograff. Do czarno-białego malarskiego wizerunku pasterza dołączyła kobieca postać – pogodna staruszka trzymająca naręcze kwiatów i ziół.
Miło nam poinformować, że tegoroczną nagrodę w kategorii Kultura, w 13. edycji konkursu „Marka Śląskie” otrzymała nasza galeria.
Druga edycja wydarzenia, które w 2021 roku przyciągnęło nie tylko miłośników kwiatów, ale też osoby zainteresowane poezją, literaturą, fotografią, architekturą i różnymi dziedzinami sztuki.
Podczas finisażu 5. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022 odbędzie się aukcja prac przekazanych przez bielskich artystów na rzecz pomocy Ukrainie.
Okazja do bliższego poznania sztuki ulicznej w Bielsku-Białej.
BWA i Willa Sixta otwarte dla widzów od 16.00 do 22.00. Zwiedzanie wystaw, oprowadzania kuratorskie, filmy „Upiór” i „Purpurowa róża z Chybia”. Artura Pałygi opowieści o duchach willi… i nie tylko.
W programie otwarte oprowadzania kuratorskie, historyczne, w języku ukraińskim oraz dla nauczycieli w cyklu „Bliżej sztuki”.
79. rocznica powstania w getcie żydowskim w Warszawie. Młodzież złoży żonkile pod tablicą na ścianie Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej, upamiętniającą istniejącą w tym miejscu synagogę, zburzoną przez Niemców w 1939 roku.
Dzięki otrzymaniu dotacji w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Narodowa kolekcja sztuki współczesnej” Kolekcja Sztuki Galerii Bielskiej BWA wzbogaci się o obraz Wilhelma Sasnala „Maus 1” (2001-2015).
Przyjazna, bezpieczna przestrzeń, miejsce spotkań, pogłębiania integracji z osobami doświadczającymi migracji. Wspólne działania, warsztaty, wystawy.
Na wystawie zobaczymy akwarele i gwasze na papierze i dębowej desce – minimalistyczne realizacje malarskie, niemal abstrakcyjne kompozycje.
UWAGA! Zmiana ekspozycji do 8.11.2024.