Spotkania, wykłady i warsztaty międzynarodowej grupy liderów sztuki w tym roku po raz pierwszy odbędą się w Polsce. Ich celem jest wskazanie, jak proces twórczy może napędzać innowacje i wspierać rozwój miasta.
Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty artystyczne z tworzeniem „mapy marzeń” oraz oprowadzanie po wystawie z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA w zabytkowej Willi Sixta.
Na stronie www.bielskajesien.pl można już zobaczyć wszystkie poprawnie zgłoszone do 45. Biennale obrazy. W tegorocznej edycji rekordowa liczba 845 uczestników konkursu i ponad 2,5 tys. prac w galerii online!
Zapraszamy na czerwcowe warsztaty edukacyjne i artystyczne oraz oprowadzania grupowe po wystawach. Zachęcamy do zapoznania się z programem i rezerwacji zajęć.
Zapraszamy widzów spragnionych kontaktu ze sztuką współczesną na dwie ciekawe wystawy w galerii oraz ekspozycje w komnatach i piwnicach Willi Sixta. Czeka malarstwo, obiekty i fotografia.
Aktualne wystawy są już otwarte dla widzów. Galeria działa jednak nadal w sieci, zapewniając szeroki dostęp do fotorelacji z wydarzeń, zdjęć z ekspozycji, filmów, opisów wystaw i wydarzeń.
Laureatka tej prestiżowej nagrody, a także jeden z trójki nominowanych – Karol Palczak, są również w gronie artystów nagrodzonych na Biennale Malarstwa Bielska Jesień.
Zapraszamy do korzystania z e-lekcji – naszej nowej formy edukacji. Program dostosowany do różnych grup wiekowych, intrygujące tematy, bogate materiały ilustracyjne.
Nieopodal bielskiego Parku Włókniarzy artystka Mona Tusz tworzy mural przedstawiający mityczną wierzbę, w której konarach kryją się zwierzęta i leśne duszki.
Od 6 listopada br. zrewitalizowana Willa Sixta otwarta dla bielszczan. Dla miłośników sztuki wystawy w salach ekspozycyjnych i piwnicach willi. Uwaga! Do 17 stycznia 2021 roku willa niedostępna dla zwiedzających.
Po surrealistycznej „Sowie” na ścianie bielskiej kamienicy, Turbos stworzył nowy mural przedstawiający hiperrealistycznego egzotycznego ptaka. „Tui”, to nazwa ptaka w języku Maorysów.
Na ścianie bielskiej kamienicy przy ul. Adama Mickiewicza 9 powstał mural dedykowany drzewom. Artystka wykorzystała specjalne farby pochłaniające zanieczyszczenia powietrza.
Przyjazna, bezpieczna przestrzeń, miejsce spotkań, pogłębiania integracji z osobami doświadczającymi migracji. Wspólne działania, warsztaty, wystawy.
Kto się boi sztuki krytycznej? O niebezpiecznych związkach sztuki z polityką. Ala Gocka i Paulina Darłak zapraszają na kolejne spotkanie w cyklu pod hasłem O co chodzi? Rozmowy o sztuce współczesnej.