Kuratorka Ada Piekarska przybliży koncepcję swojej najnowszej wystawy.
Artur Pałyga zaprasza miłośników dramaturgii do wspólnego czytania sztuki laureatki Nagrody Dramaturgicznej im. Tadeusza Różewicza.
Współczesne piekło w oczach filozofa. Jarosław Hess oprowadzi widzów po wystawie „Sezon w piekle”, spojrzy na prezentowane dzieła z perspektywy filozoficznej.
O rzeźbie „Franciszka 2022”, cyklu czarnych i białych lalek z filcu oraz wątkach autobiograficznych w twórczości opowie Aneta Grzeszykowska – artystka zajmująca się kwestiami istnienia, przemijania, fizycznością bytu i jego obrazem.
O współczesnych realiach rajskich wysp – ich mieszkańców i przyrody – w nawiązaniu do wystawy „Sezon w piekle” opowie publicysta, autor książek Przemysław Wielgosz.
W 2023 rok można będzie wkroczyć z kalendarzem Twożywa. Pod intrygującym hasłem kryje się kalendarium zaprojektowane przez artystów legendarnej grupy.
Artur Pałyga zaprasza miłośników dramaturgii do wspólnego czytania sztuki Łukasza Wójcickiego „Carpaccio w stylu wschodnim”.
Karolina Jabłońska, odkrycie Bielskiej Jesieni 2017, znana z grupy Potencja, spotka się z widzami w Willi Sixta, w scenerii wystawy prac z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA „Dla Johanne i Anny”.
Oprowadzania dla widzów po wystawach „Sezon w piekle” oraz „Dla Johanne i Anny”: filozoficzne, w języku ukraińskim; dla dzieci i seniorów, otwarte, dla grup szkolnych. Zapraszamy.
Znani performerzy i młodzi adepci sztuki performans zjadą do Galerii Bielskiej BWA – w Willi Sixta w ostatni weekend października realizacje i działania artystyczne oraz panele dyskusyjne.
Tylko do niedzieli trwa retrospektywna wystawa prac Andrzeja Szewczyka. W piątek, 28 bm., otwarte oprowadzanie z tłumaczeniem na język migowy.
Panel będzie odnosił się do twórczości Andrzeja Szewczyka komentowanej przez jego przyjaciół, poetów, literaturoznawców i tłumaczy.
Przyjazna, bezpieczna przestrzeń, miejsce spotkań, pogłębiania integracji z osobami doświadczającymi migracji. Wspólne działania, warsztaty, wystawy.
Na wystawie zobaczymy akwarele i gwasze na papierze i dębowej desce – minimalistyczne realizacje malarskie, niemal abstrakcyjne kompozycje.