Oprowadzanie dla seniorów po wystawie prezentującej twórczość Jerzego Nowosielskiego i Stanisława Niemczyka oraz wspólna dyskusja.
Do pierwszej rozmowy w 2023 roku w cyklu Spotkania przy Kolekcji Agata Smalcerz zaprosiła Tamarę Berdowską, artystkę posługującą się językiem geometrii.
Kuratorka Ada Piekarska przybliży koncepcję swojej najnowszej wystawy.
Artur Pałyga zaprasza miłośników dramaturgii do wspólnego czytania sztuki laureatki Nagrody Dramaturgicznej im. Tadeusza Różewicza.
Współczesne piekło w oczach filozofa. Jarosław Hess oprowadzi widzów po wystawie „Sezon w piekle”, spojrzy na prezentowane dzieła z perspektywy filozoficznej.
O rzeźbie „Franciszka 2022”, cyklu czarnych i białych lalek z filcu oraz wątkach autobiograficznych w twórczości opowie Aneta Grzeszykowska – artystka zajmująca się kwestiami istnienia, przemijania, fizycznością bytu i jego obrazem.
O współczesnych realiach rajskich wysp – ich mieszkańców i przyrody – w nawiązaniu do wystawy „Sezon w piekle” opowie publicysta, autor książek Przemysław Wielgosz.
W 2023 rok można będzie wkroczyć z kalendarzem Twożywa. Pod intrygującym hasłem kryje się kalendarium zaprojektowane przez artystów legendarnej grupy.
Artur Pałyga zaprasza miłośników dramaturgii do wspólnego czytania sztuki Łukasza Wójcickiego „Carpaccio w stylu wschodnim”.
Karolina Jabłońska, odkrycie Bielskiej Jesieni 2017, znana z grupy Potencja, spotka się z widzami w Willi Sixta, w scenerii wystawy prac z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA „Dla Johanne i Anny”.
Oprowadzania dla widzów po wystawach „Sezon w piekle” oraz „Dla Johanne i Anny”: filozoficzne, w języku ukraińskim; dla dzieci i seniorów, otwarte, dla grup szkolnych. Zapraszamy.
Znani performerzy i młodzi adepci sztuki performans zjadą do Galerii Bielskiej BWA – w Willi Sixta w ostatni weekend października realizacje i działania artystyczne oraz panele dyskusyjne.
Przyjazna, bezpieczna przestrzeń, miejsce spotkań, pogłębiania integracji z osobami doświadczającymi migracji. Wspólne działania, warsztaty, wystawy.
Nauczyciele i nauczycielki na wystawie Katarzyny Kozyry „Być kimś kim się (nie) jest” – oprowadzanie, dyskusja, szkolenie z cyklu „Bliżej sztuki”.