W programie: oprowadzanie kuratorskie (17.00), wernisaż, działania performatywne (18.00), after party w Klubokawiarni Aquarium (19.00).
Wernisaż poprzedzi oprowadzanie kuratorskie z udziałem artysty (17.00). Tytułowy „Zeitgeist”, jak całe malarstwo śląskiego artysty, odzwierciedla klimat epoki, pełnej zagrożeń i pytań o przyszłość planety.
Wernisaż wystawy Piotra C. Kowalskiego „BARDZO BOBRA WYSTAWA…”. W czasie trwania wystawy: oprowadzanie, warsztaty z artystą, wykład, Dzień bobra i nie tylko.
Odkrywanie malarstwa wizjonera ze śląskich Gorzyc, żyjącego krótko, ale niezwykle twórczo i intensywnie.
Tuż przed wernisażem, o godz. 17.00, po wystawie „LOVE” oprowadzać będą krytyk sztuki Stach Szabłowski oraz autor prac, Ryszard Górecki.
Współczesne weduty – pełne światła malarskie portrety miast.
Niepokojące wizje przyszłości w cyklu „Antynatalizm”, z muzyką Der Slapstick Tod w tle – w piątek. W sobotę 4 stycznia – artysta oprowadzi widzów po wystawie.
Spotkanie z artystką, autorką niezwykle malarskiej fotografii. Rozmowa o pasjach fotograficznych, projektowych i nie tylko.
W piątek, 8 listopada o godz. 17.00, poznamy laureata Grand Prix oraz zdobywców nagród i wyróżnień. W wystawie finałowej zobaczymy 115 najlepszych obrazów biennale.
Po udanym Maratonie autorskim, pozostały dwa tygodnie na oglądanie 20 wystaw głównych 8. Foto Art Festivalu, wystaw towarzyszących oraz udział w warsztatach i projekcjach filmowych.
W piątek, 6 września, zaprezentują się laureaci ważnych przeglądów: Sebastian Krok – zdobywca Grand Prix Bielskiej Jesieni 2017 i Joanna Chudy – laureatka nagrody 4. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2018.
Tożsamość i pamięć. Historia mówiona i świadectwa. Śpiew. W przeddzień 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w galerii otwarcie wystawy fotografii i prezentacja książki Patrycji Dołowy, rysunki synagogi oraz koncert ANASHIM.
Przyjazna, bezpieczna przestrzeń, miejsce spotkań, pogłębiania integracji z osobami doświadczającymi migracji. Wspólne działania, warsztaty, wystawy.
Na wystawie zobaczymy akwarele i gwasze na papierze i dębowej desce – minimalistyczne realizacje malarskie, niemal abstrakcyjne kompozycje.